Holandia

2017-01-12

   Chcesz odzyskać podatek z Holandii ?  Nie musisz nawet wychodzić z domu ! Obliczymy Twój indywidualny zwrot ! To nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje !
Wystarczy wypełnić formularz i wraz z jaaropgaaf i wysłać mailem na adres
  podatki@devro.eu
 i do 2 dni otrzymacie państwo odpowiedź jaki byłby ewentualny zwrot podatku.

Podstawą do rozpoczęcia procedury rozliczenia podatku holenderskiego jest przedłożenie  kopii holenderskiej karty podatkowej tzw. jaaropgaafu (odpowiednik polskiego pit-u).
Na jaaropgaafie wyszczególnione są między innymi zarobki brutto, kwota potrąconego podatku i składki na ubezpieczenie społeczne. Dokument ten stanowi podstawę do zwrotu nadpłaty oraz oficjalnie potwierdza, że pracodawca odprowadził za pracownika podatek. Oprócz jaaropgaafu potrzebne będą informacje o statusie pracownika, do tego potrzebne jest zaswiadczenie z urzedu skarbowego o
osiągnietym dochodzie w Polsce.
Holenderski system podatkowy zezwala także na wspólnie rozliczanie się z małżonkiem . W takim przypadku oprócz formularza i jaaropgafu będą potrzebne inne dokumenty ( sofi oraz zaswiadczenie z urzędu skarbowego o osiągniętych dochodach w Polsce ). Korzystanie z tego przywileju jest bardzo atrakcyjne, gdyż dzięki wspólnemu rozliczeniu można otrzymać dodatkowo kwotę ponad 500  euro!

Jako jedna z niewielu firm w kraju jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst. Nasza firma posiada numer BECON – holenderski numer identyfikacji agenta podatkowego, co świadczy o pełnym profesjonalizmie usług związanych z rozliczaniem podatku z Holandii. Dzięki numerowi nasze sprawy są szybciej procesowane oraz mamy stały kontakt z urzędem holenderskim i możemy szybko i skutecznie odzyskać Państwa zwrot podatku.
Posiadamy profesjonalne oprogramowanie z bezpośrednim potwierdzeniem z Belastingdienst. U nas nie potrzebujesz żadnych kodów(pincode lub Digid)

Twój partner nie ma numeru SOFI? Nic straconego, na twoje zlecanie złożymy wniosek o nadanie numeru SOFI dla twojego partnera.

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

 

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

  ZORGTOESLAG   

Pracowałeś i opłacałeś składki na ubezpieczenie zdrowotne? Należy ci się dodatek za odprowadzane składki. Miesięczna stawka tego dodatku to około 108 euro. Wniosek o Zorgtoeslag należy złożyć najpóźniej do 31 sierpnia za poprzedni rok podatkowy. Po tym terminie pieniądze nam przysługujące z tego tytułu przepadają bezpowrotnie.

Przykładowo wniosek o ZORGTOESLAG za rok 2021 należy złożyć do końca sierpnia 2022r. Natomiast wniosek o ZORGTOESLAG na rok 2022 można składać od 01.01.2022, a termin ich przyjmowania upłynie 31.08.2023r.

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, wypłacany jest przez urząd skarbowy osobom, które osiągnęły dochód w wysokości nie przekraczającej 26.000 euro oraz opłacały składkę na ubezpieczenie zdrowotne. 

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

zaświadczenie o dochodach za 2015

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

  Stipp   

Każda osoba zatrudniona legalnie w Holandii płaci skladki emerytalne i rentowe, także po osiągnięciu wieku emerytalnego ma również prawo do wypłaty emerytury z Holandii.

  SOFI   

Numer sofi jest najważniejszym dokumentem który będzie nam potrzebny w Holandii, dlatego powinniśmy wyrobić go najszybciej jak to jest możliwe. Numer ten składa się z dziewięciu cyfr i jest odpowiednikiem naszego numer NIP, czyli służy do identyfikacji podatkowej.

 

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

zaświadczenie o dochodach za 2015

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem