Holandia

2017-01-12

   Chcesz odzyskać podatek z Holandii? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Obliczymy Twój indywidualny zwrot! To nic nie kosztuje i do niczego Cię nie zobowiązuje!
Wystarczy wypełnić formularz i wraz z jaaropgaaf i wysłać mailem na adres
  podatki@devro.eu
 i do 2 dni otrzymacie państwo odpowiedź jaki byłby ewentualny zwrot podatku.

Podstawą do rozpoczęcia procedury rozliczenia podatku holenderskiego jest przedłożenie  kopii holenderskiej karty podatkowej tzw. jaaropgaafu (odpowiednik polskiego pit-u).
Na jaaropgaafie wyszczególnione są między innymi zarobki brutto, kwota potrąconego podatku i składki na ubezpieczenie społeczne. Dokument ten stanowi podstawę do zwrotu nadpłaty oraz oficjalnie potwierdza, że pracodawca odprowadził za pracownika podatek. Oprócz jaaropgaafu potrzebne będą informacje o statusie pracownika, do tego potrzebne jest zaswiadczenie z urzedu skarbowego o
osiągnietym dochodzie w Polsce.
Holenderski system podatkowy zezwala także na wspólnie rozliczanie się z małżonkiem lub inną osobą, która spełnia odpowiednie warunki W takim przypadku oprócz formularza i jaaropgafu będą potrzebne inne dokumenty ( sofi oraz zaswiadczenie z urzędu skarbowego o osiągniętych dochodach w Polsce ). Korzystanie z tego przywileju jest bardzo atrakcyjne, gdyż dzięki wspólnemu rozliczeniu można otrzymać dodatkowo kwotę ponad 1000  euro!

Jako jedna z niewielu firm w kraju jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst. Nasza firma posiada numer BECON – holenderski numer identyfikacji agenta podatkowego, co świadczy o pełnym profesjonalizmie usług związanych z rozliczaniem podatku z Holandii. Dzięki numerowi nasze sprawy są szybciej procesowane oraz mamy stały kontakt z urzędem holenderskim i możemy szybko i skutecznie odzyskać Państwa zwrot podatku.
Posiadamy profesjonalne oprogramowanie z bezpośrednim potwierdzeniem z Belastingdienst. U nas nie potrzebujesz żadnych kodów(pincode lub Digid)

Twój partner nie ma numeru SOFI? Nic straconego, na twoje zlecanie złożymy wniosek o nadanie numeru SOFI dla twojego partnera.

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

zaświadczenie o dochodach za 2015

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

  ZORTOESLAG   

Pracowałeś i opłacałeś składki na ubezpieczenie zdrowotne? Należy ci się dodatek za odprowadzane składki. Miesięczna stawka tego dodatku to około 78 euro. Wniosek o Zorgtoeslag należy złożyć najpóźniej do 31 sierpnia za poprzedni rok podatkowy. Po tym terminie pieniądze nam przysługujące z tego tytułu przepadają bezpowrotnie.

Przykładowo wniosek o ZORGTOESLAG za rok 2016 należy złożyć do końca sierpnia 2017r. Natomiast wniosek o ZORGTOESLAG na rok 2017 można składać od 01.01.2017, a termin ich przyjmowania upłynie 31.08.2018r.

Dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, wypłacany jest przez urząd skarbowy osobom, które osiągnęły dochód w wysokości nie przekraczającej 26.000 euro oraz opłacały składkę na ubezpieczenie zdrowotne. 

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

zaświadczenie o dochodach za 2015

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

  Stipp   

Każda osoba zatrudniona legalnie w Holandii płaci skladki emerytalne i rentowe, także po osiągnięciu wieku emerytalnego ma również prawo do wypłaty emerytury z Holandii.

  SOFI   

Numer sofi jest najważniejszym dokumentem który będzie nam potrzebny w Holandii, dlatego powinniśmy wyrobić go najszybciej jak to jest możliwe. Numer ten składa się z dziewięciu cyfr i jest odpowiednikiem naszego numer NIP, czyli służy do identyfikacji podatkowej.

  POZYSKANIE DRUKU U1 / E301   

Jeśli po powrocie do Polski zamierzamy ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych, można przed wyjazdem wystąpić o wydanie formularza U1 (wcześniej E 301), który jest uznawanym dokumentem potwierdzającym okresy ubezpieczenia lub zatrudnienia przebyte w innym państwie członkowskim. Stosuje się go przy rozpatrywaniu uprawnień do świadczeń dla bezrobotnych. Osoby występujące o zasiłek dla bezrobotnych po powrocie do Polski powinny przedstawić ten dokument w powiatowym urzędzie pracy, w którym będą się rejestrować jako bezrobotne.

zwort podatku

dodatek do ubezpieczenia

zaświadczenie o dochodach za 2015

zaświadczenie o dochodach za 2016

zaświadczenie o dochodach za 2017

zaświadczenie o dochodach za 2018

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem