Niemcy
2017-01-12Pracowałeś w Niemczech? Rozlicz się u nas! Nawet za ubiegłe 4 lata.
Kwota wolna od podatku na rok 2014 to 8.004 euro – oznacza to, że jeśli twój dochód (lohn) nie przekroczył tej kwoty to należy ci się cały, potrącony przez pracodawcę podatek.
Dokumentem niezbędnym do rozliczenia jest Lohnsteuerbescheinigung oraz zaświadczenie z polskiego urzędu skarbowego.
W ramach rozliczenia podatkowego:
- dokonujemy analizy zwrotu Twojego podatku, przy zastosowaniu wszelkich możliwych ulg podatkowych obowiązujących w danym roku rozliczeniowym,
- przedstawiamy ofertę najkorzystniejszego sposobu rozliczenia np. samodzielnego lub wspólnego z partnerem fiskalnym (mężem/żoną itp.),
- opracowujemy zeznanie podatkowe i wysyłamy do Urzędu Skarbowego,
- dokonujemy tłumaczeń pism przychodzących z Urzędu Skarbowego,
- odpowiadamy na pisma do Urzędu Skarbowego dot. podatku,
- przeprowadzamy reklamacje w przypadku zaniżonego zwrotu podatku,
- prowadzimy wszelką inną korespondencję z Urzędem Skarbowym dot. Twojego podatku.
Więcej informacji telefonicznie
ELTERNGELD
Elterngeld to zasiłek wychowaczy w Niemczech, czyli pomoc finansowa dla rodziców małych dzieci. Zasiłek ten został wprowadzony po to, by rodzice mogli się skupić wyłącznie na wychowywaniu swoich pociech i nie musieli równocześnie pracować. Elterngeld jest uregulowany w ustawie o zasiłku wychowawczym.
KINDERGELD
Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (maj 2004) obywatele polscy mieszkający i pracujący na terenie Niemiec mogą starać się o uzyskanie świadczeń rodzinnych w postaci pieniędzy na dzieci, tak zwanego Kindergeld. O świadczenia można starać się do 4 lat wstecz.
Zasiłek rodzinny w Niemczech wypłacany jest na dzieci od urodzenia do ukończenia 25 roku życia, jeżeli dziecko się uczy.
Wysokość dochodów uzyskanych przez wnioskujacego (ani jego żony/męża ) w Niemczech ani poza nimi w roku podatkowym nie ma wpływu na przyznanie bądź odmowę zasiłku rodzinnego z Niemiec.